Invited groups |
2015Queensland Track Classic - Brisbane 2015 Results - Queensland Track Classic - Brisbane
Published by
Athletics Australia-CC Champ - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER
2015 Queensland Open Championships - 5/03/2015 to 8/03/2015
QLD Track Classic & IPC Grand Prix
State Athletics Facility, QSAC, Nathan
Results - Queensland Track Classic
Girls 100 metres Fastest Kid
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Finals Wind: 0.2
1 675 Thomas, Mya 13 Souths 13.54
2 668 Sims, Cheylysse 12 Bracken Ridge 13.92
3 662 Payne, Casey 13 Noosa 14.04
4 645 Draper, Jesica 12 Jimboomba 14.08
5 644 Drake, Jorja 11 Springwood 14.13
6 669 Smith, Danita 12 Redlands 14.39
7 663 Peters, Ella 10 Redlands 14.49
8 678 Ward, Miah 12 Jimboomba 14.53
9 643 Devine, Tahli 11 Helensvale 14.67
10 660 Neville, Katelyn 11 Ashmore 14.73
Girls 4x100 metres Relay Primary School
================================================================
Team Finals
================================================================
Section 1
1 Moreton Bay College 'A' 59.77
2 Somerville House 'A' 60.76
3 Genesis Christian College 'A' 61.33
4 Citipointe Christian College 'A' 61.92
5 Wishart State School 'A' 61.93
6 Norris Road State School 'A' 64.70
-- MacGregor Primary School 'A' DQ
Girls 4x100 metres Relay Secondary School
================================================================
Team Finals
================================================================
1 St Aidans Anglican 'A' 49.27
2 Brisbane State High 'A' 50.60
3 Moreton Bay College 'A' 50.80
4 Somerville House 'A' 52.06
5 Centenary State High 'A' 60.26
Women 100 metres Open
================================================================
Name Age Team Semis
================================================================
Heat 1 Semi-Finals Wind: 0.3
1 169 Fukushima, Chisato Japan 11.49Q
2 120 Cutmore, Michelle 29 University of Qld 11.93Q
3 589 Zulkifli, Zaidatul 22 Malaysia 12.07Q
4 91 Chambers, Kiara 25 Tasmania 12.34q
5 397 O'Sullivan, Lauren 23 University of Qld 12.37
5 74 Burkitt, Brittany 20 Victoria 12.37
7 537 Venardos, Nikki 33 QA 12.49
8 508 Taea, Patricia 22 Gold Coast Victory 12.56
9 178 Gill, Rasvinder 31 New South Wales 12.68
Heat 2 Semi-Finals Wind: 1.7
1 568 Wisil, Toea 27 Gold Coast Victory 11.61Q
2 235 Hubbard, Kendra 26 Victoria 12.05Q
3 570 Womersley, Kirra 17 Qeii Track Club 12.15Q
3 92 Chambers, Larissa 20 Ipswich 12.15Q
5 716 Beecher, Jacinta 17 University of Qld 12.23q
6 212 Hawking, Tara 23 Gold Coast Victory 12.39
7 368 Milton, Tessa 21 Glennie 12.42
8 144 Dovey, Sakisha 18 Gold Coast Victory 12.76
9 426 Power, Sophia 18 TNS 12.77
Women 100 metres Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Finals Wind: -0.2
1 169 Fukushima, Chisato Japan 11.51
2 568 Wisil, Toea 27 Gold Coast Victory 11.52
3 235 Hubbard, Kendra 26 Victoria 12.06
4 120 Cutmore, Michelle 29 University of Qld 12.07
5 589 Zulkifli, Zaidatul 22 Malaysia 12.23
6 570 Womersley, Kirra 17 Qeii Track Club 12.25
7 92 Chambers, Larissa 20 Ipswich 12.46
8 91 Chambers, Kiara 25 Tasmania 12.90
Women 400 metres B Final Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 92 Chambers, Larissa 20 Ipswich 56.23
2 648 Haig, Jessica 19 USC 57.00
3 390 Nolan, Melissa 29 University of Qld 57.10
4 123 Davidson, Trudy 27 Maroochy 57.45
5 280 Kelly, Rosie 26 Victoria 57.47
6 465 Schlecht, Hannah 17 Thompson Estate 57.54
7 539 Victor, Grace 18 University of Qld 60.22
Women 400 metres Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Finals
1 460 Sargent, Caitlin 23 University of Qld 53.32
2 412 Pekin, Lyndsay 29 Western Australia 53.79
3 195 Gulli, Jess 27 Victoria 53.87
4 533 Van Der Waal, Beth 27 Ignition 54.83
5 1 Abdul Razak, Siti 17 Malaysia 55.09
6 78 Burua, Betty 29 Ignition 55.71
7 17 Attlee, Madeleine 16 University of Qld 55.73
8 27 Bartholomew, Alexa 21 New South Wales 55.85
Women 800 metres Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 351 McGowan, Brittany 24 University of Qld 2:03.34
2 269 Kajan, Selma 24 New South Wales 2:03.65
3 221 Hetherington, Kell Victoria 2:03.95
4 130 De La Motte, Abbey 21 Victoria 2:04.84
5 288 Kingdom, Trychelle 25 New South Wales 2:06.01
6 54 Borrell, Kate 27 University of Qld 2:07.86
7 16 Atthow, Margie 31 University of Qld 2:10.39
8 487 Smith, Maegan 25 Gold Coast Victory 2:10.89
9 381 Murdock, Caitlin 24 Intraining 2:12.84
10 296 Koniel, Donna 23 Ignition 2:14.12
11 62 Brady, Tia 23 New South Wales 2:19.81
Women 100 metres Hurdles Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Finals Wind: 0.3
1 410 Pearson, Sally 29 Maroochy 12.74
2 260 Jenneke, Michelle 22 New South Wales 13.18
3 32 Beahan, Brianna 24 Western Australia 13.51
4 507 Taddeo, Abbie 21 New South Wales 13.57
5 432 Raja Azhar, Raja N 24 Malaysia 14.04
6 474 Seymour, Eliana 31 Qeii Track Club 14.07
7 101 Clay, Elizabeth 20 New South Wales 14.13
8 178 Gill, Rasvinder 31 New South Wales 14.30
9 140 Doney, Samantha 21 University of Qld 14.63
Women Pole Vault Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Flight 1
1 58 Boyd, Alana 31 Maroochy 4.40m
4.30 4.40 4.50
O O XXX
2 402 Parnov, elizaveta 21 Western Australia 4.30m
4.20 4.30 4.40
XO O XXX
2 469 Scroop, Jamie 27 South Australia 4.30m
3.90 4.00 4.10 4.20 4.30 4.40
O - XO O O XXX
4 282 Kennedy, Nina 18 Western Australia 4.30m
4.10 4.20 4.30 4.40
O O XXO XXX
5 422 Philippe, Emma 18 Western Australia 4.10m
3.90 4.00 4.10 4.20
XO O XO XXX
6 403 Parnov, Vicky 25 Western Australia 4.10m
4.10 4.20
XXO XXX
7 241 Iannello, Katherin 32 Victoria 3.40m
3.20 3.30 3.40 3.50 3.60
O - O - XXX
Women Triple Jump Open
=====================================================================
Name Age Team Finals Wind
=====================================================================
1 98 Clark, Tay-Leiha 17 New South Wales 12.80m 0.7
FOUL(0.4) FOUL(0.5) 12.25m(1.0) 12.57m(1.1) 12.40m(0.5) 12.80m(0.7)
2 292 Knight, Emma 30 Victoria 12.51m 0.6
12.51m(0.6) 12.25m(0.3) 12.42m(2.0) FOUL(0.5) FOUL(0.8) FOUL(0.4)
3 298 Kremenchutskaya, N 25 Victoria 12.36m 0.9
12.17m(-0.0) 12.02m(0.4) 12.18m(0.3) 12.36m(0.9) 12.28m(0.4) 12.28m(0.6)
4 65 Bretz, Mikaela 16 Cairns 11.96m 2.1
11.73m(0.2) FOUL(0.5) 11.55m(0.7) 11.96m(2.1) 11.43m(0.1) 11.94m(0.6)
5 341 Maynard, Nicole 18 Glennie 11.80m 1.4
FOUL(0.1) FOUL(0.6) 11.72m(-0.0) 11.80m(1.4) 11.52m(0.3) FOUL(-0.0)
6 191 Green, Rebecca 21 Jimboomba 10.19m 0.4
10.19m(0.4) 10.18m(1.6) 9.81m(0.3) 9.85m(0.7) 9.63m(-0.2) 9.73m(1.2)
7 441 Richter, Lily 14 QA 9.73m 1.1
9.37m(1.2) 9.66m(-0.5) 9.73m(1.1) 9.50m(-0.0) FOUL(0.3) 9.51m(0.2)
Women Discus Throw Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Flight 1 Finals
1 459 Samuels, Dani 27 New South Wales 64.14m
61.61m 64.14m FOUL 57.02m 62.28m 62.41m
2 184 Gollshewsky, Taryn 22 Bundaberg 57.41m
55.96m 57.41m FOUL 55.28m 48.78m 53.33m
3 88 Chamberlain, Chris 26 New South Wales 53.50m
44.67m 53.50m 52.34m 51.06m 53.14m 51.66m
4 564 Williams, Kirsty 18 Gold Coast Victory 53.02m
50.12m 47.18m 48.91m FOUL FOUL 53.02m
5 379 Mulhall, Kim 24 Victoria 51.74m
50.16m 50.16m 51.67m 51.15m 51.74m 51.16m
6 281 Kennedy, Alix 23 New South Wales 48.92m
45.98m FOUL 48.79m 48.92m 48.39m 47.93m
7 259 Jeng Tzan, Yap Malaysia 44.74m
40.49m 39.66m 44.74m FOUL 43.79m 42.04m
8 540 Vidler, Rochelle 14 Ipswich 40.23m
39.73m FOUL 39.56m 38.33m 40.23m 39.70m
9 238 Hughes, Jessica 18 Gold Coast Victory 39.00m
39.00m 38.51m 37.19m
10 543 Wadsworth, Stephan 18 Qeii Track Club 38.03m
30.63m 38.03m 30.83m
11 443 Roberts, Mikala 20 Jimboomba 37.35m
FOUL 35.43m 37.35m
12 503 Sullivan, Clare 14 Ipswich 33.79m
30.34m 31.12m 33.79m
Women 100 metres Surf
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Wind: +0.0
1 711 Kay, Nicole Mooloolaba 12.04
2 603 Fien, Liv Currumbin 12.70
3 605 Forsyth, Elizabeth Kurrawa 13.24
4 608 Jensen, Mikayla Alex 13.53
5 705 Innes, Tash Northcliffe 13.95
6 618 Wallace, Ella Maroochydore 14.38
7 706 Nicholson, Ally Bribie Island 15.02
Boys 100 metres Fastest Kid
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Finals Wind: 0.2
1 655 Law, Caleb 12 Ipswich 13.46
2 648 Harbrow, Lachie 13 Helensvale 13.66
3 659 McEwan, Daniel 12 Fast Track 13.76
4 666 Ryan, Ethan 12 Bracken Ridge 13.96
5 713 Johnson, Max 12 Caloundra 14.02
6 647 Gallimore, Daniel 12 Fast Track 14.08
7 652 Hooper, Max 11 Redlands 14.20
8 633 Aliva, Rickson 11 Ipswich 14.23
9 680 Wong, Ashley 11 City North 14.25
10 634 Ashley, Connor 11 Runaway Bay 14.29
Boys 4x100 metres Relay Primary School
================================================================
Team Finals
================================================================
Section 1
1 Citipointe Christian College 'A' 56.22
2 Nudgee College 'A' 58.49
3 Genesis Christian College 'A' 58.60
4 MacGregor Primary School 'A' 62.34
5 Norris Road State School 'A' 63.85
6 Wishart State School 'A' 64.60
Boys 4x100 metres Relay Secondary School
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Brisbane Boys College 'A' 42.99
2 Sunnybank State high 'A' 45.62
3 Nudgee College 'A' 46.05
4 Centenary State High 'A' 48.28
Men 100 metres Open
================================================================
Name Age Team Semis
================================================================
Heat 1 Semi-Finals Wind: -0.7
1 172 Gamble, Tom 24 Maroochy 10.52Q
2 270 Kang, Calvin Singapore 10.62Q
3 61 Boylett, Nicholas 29 University of Qld 10.70
3 375 Mohd Sobri, Harith 21 Malaysia 10.70
5 384 Mustapa, Elfi Singapore 10.79
6 79 Caldow, Jordan 22 Gold Coast Victory 10.80
7 262 Johns, Will 21 Victoria 10.82
7 362 Md, Amirudin Jamal Singapore 10.82
9 502 Stubbs, Aaron 25 University of Qld 11.01
Heat 2 Semi-Finals Wind: 0.9
1 566 Williams, Trae 18 Qeii Track Club 10.52Q
2 210 Hartmann, Alexande 22 Mayne 10.53Q
2 64 Bresland, Aaron 21 Western Australia 10.53Q
4 518 Teltull, Rodman 21 Gold Coast Victory 10.71
5 36 Bedford, Ryan 20 Gold Coast Victory 10.78
6 213 Hayward, Benjamin 23 Maroochy 10.87
7 149 Edwards, Bradley 20 TNS 10.92
8 437 Render, Jordan 20 Qeii Track Club 10.99
9 159 Finegan, Gary 30 Qeii Track Club 11.00
10 94 Cheng Wei, Lee Singapore 11.04
Heat 3 Semi-Finals Wind: 0.7
1 268 Jung, Jin Su 22 New South Wales 10.54Q
2 257 Jaworski, Benjamin 22 New South Wales 10.58Q
2 141 Donovan, Hugh 21 Maroochy 10.58Q
4 343 McCabe, Andrew Jam 25 Intraining 10.61
5 626 Felsman, Mitchell 23 Qeii Track Club 10.66
6 219 Herrigan, Brandon 17 University of Qld 10.69
7 383 Musgrave, Chris 25 University of Qld 10.77
8 500 Stone, Nelosn 31 Qeii Track Club 10.79
Men 100 metres B Final Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Wind: 0.5
1 343 McCabe, Andrew Jam 25 Intraining 10.68
2 375 Mohd Sobri, Harith 21 Malaysia 10.72
3 518 Teltull, Rodman 21 Gold Coast Victory 10.73
4 383 Musgrave, Chris 25 University of Qld 10.76
5 219 Herrigan, Brandon 17 University of Qld 10.81
Men 100 metres Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Finals Wind: 0.3
1 566 Williams, Trae 18 Qeii Track Club 10.40
2 172 Gamble, Tom 24 Maroochy 10.41
3 210 Hartmann, Alexande 22 Mayne 10.46
4 268 Jung, Jin Su 22 New South Wales 10.48
5 64 Bresland, Aaron 21 Western Australia 10.53
6 141 Donovan, Hugh 21 Maroochy 10.55
7 257 Jaworski, Benjamin 22 New South Wales 10.57
8 270 Kang, Calvin Singapore 10.70
Men 400 metres B Final Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 284 Kermond, James 19 New South Wales 47.26
2 307 Lawson-Matthew, De 21 Victoria 48.04
3 83 Carew, Alexander 26 Victoria 48.06
4 230 Horenko, Lewis 24 New South Wales 48.09
5 450 Roubin, Harrison 20 Victoria 48.44
6 340 Matlaun, Kamaniel 19 Papua New Guinea 48.74
7 485 Smellie, Martin 29 University of Qld 49.13
Men 400 metres Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Finals
1 75 Burns, Craig 27 Qeii Track Club 46.64
2 35 Beck, Alex 23 Ignition 46.77
3 553 Watkins, Clay 28 South Australia 46.91
4 21 Baillieu, Christop 24 Victoria 47.36
5 360 McNamara, William 22 New South Wales 47.48
6 193 Grimley, Luke 24 Maroochy 47.80
7 196 Gurr, James 32 New South Wales 47.90
8 444 Robinson, Joshua 19 Glennie 48.72
Men 1500 metres Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 197 Gusman, Jordan 21 New South Wales 3:46.55
2 495 Stapleton, Jack 20 New South Wales 3:47.08
3 424 Plummer, Adrian 24 New South Wales 3:47.65
4 263 Johnson, Joshua 23 Act 3:47.99
5 338 Mashford, Martin 28 Victoria 3:48.04
7 461 Saunders, Philo 39 Act 3:49.04
8 15 Aspinall, Lachlan 31 Victoria 3:51.86
9 488 Smith, Xavier 17 Victoria 3:52.47
10 372 Modini, Brodie 17 Maroochy 3:54.30
11 335 Marantelli, Michae 28 Victoria 3:56.89
6 446 Roff, Jeremy 32 New South Wales 3:48.25
Men 1500 metres B Final Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1
1 561 Whiteoak, Max 19 University of Qld 3:55.80
2 135 Dewar, Nick 23 Qld Race Walking 3:55.85
3 358 McLennan, Jordan 20 QA 3:56.06
4 445 Roeger – T46, Mich South Australia 3:57.06
5 624 Cook, Lachlan 18 University of Qld 3:58.27
6 55 Boudin, Liam 18 Qeii Track Club 3:58.38
7 427 Press, Brendan 19 Maroochy 3:59.38
8 114 Craigie, Kevin 30 Victoria 4:01.00
9 189 Granger, Hamish 17 Ashgrove 4:01.81
10 628 Grantham, Jaryd 28 University of Qld 4:09.47
Men 110 metres Hurdles Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Wind: 0.1
1 232 Hough, Nicholas 22 New South Wales 13.52
2 22 baines, sam 24 Victoria 13.84
3 549 Wan Sofian, Rayzam 27 Malaysia 14.11
4 107 Conway, Jack 25 Mayne 14.20
5 286 Khongbut, Ben 26 Victoria 14.45
6 558 Wells-Gatnik, Will 19 Mayne 14.96
7 320 Logorava, Wesley 21 Papua New Guinea 15.72
8 97 Clark, Martin 23 Maroochy 16.85
-- 68 Brown, Ben 22 Maroochy DNF
Men High Jump Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Flight 1
1 434 Randhawa, Nauraj S 23 Malaysia 2.17m
2.00 2.05 2.09 2.13 2.17
O O XXO O XXO
2 586 Zamel-Paez, Liam 27 University of Qld 2.13m
2.05 2.09 2.13 2.17
O O O XXX
3 53 Bojic, Nik 23 Qeii Track Club 2.09m
2.00 2.05 2.09 2.13
O XO XO XXX
4 556 Wei, Lee 28 Malaysia 2.05m
1.95 2.00 2.05 2.09
O XO O X
5 165 Foster, Brenton 17 TNS 2.05m
2.00 2.05 2.09
XO XO XXX
6 106 Connolly, Joshua 17 Deception Bay 2.05m
2.00 2.05 2.09
O XXO XXX
7 20 Baddock, Josh 17 New South Wales 2.00m
1.90 1.95 2.00 2.05
O XO XXO XXX
8 3 Ahmad Muhamad, Sya 17 Malaysia 1.95m
1.85 1.90 1.95 2.00
O XO O XXX
9 439 Richard, Peniel 21 Papua New Guinea 1.90m
1.80 1.85 1.90 1.95
O O O XXX
10 214 Heap, Josh 25 QA 1.90m
1.90 1.95 2.00 2.05 2.09
O - X - X
11 438 Retchford, Ash 19 Qeii Track Club 1.85m
1.70 1.75 1.80 1.85 1.90
- - O XO XXX
11 242 Iga, Karo Papua New Guinea 1.85m
1.70 1.75 1.80 1.85 1.90
O O O XO XXX
13 425 Polau, Bonaventure 19 Papua New Guinea 1.80m
1.70 1.75 1.80 1.85
XXO XO O XXX
Men Long Jump Open
=====================================================================
Name Age Team Finals Wind
=====================================================================
1 117 Crowther, Robbie 28 Qeii Track Club 7.74m 0.8
7.74m(0.8) FOUL(0.5) FOUL(0.8) 7.70m(1.4) FOUL(0.6) FOUL(0.8)
2 255 James, Shemaiah 18 University of Qld 7.58m 0.7
7.10m(0.5) 7.11m(0.8) 7.48m(0.3) 7.58m(0.7) 7.24m(1.1) 7.28m(0.9)
3 449 Roper, Darcy 17 University of Qld 7.52m 1.2
7.13m(1.6) 7.36m(0.8) PASS FOUL(+0.0) 7.52m(1.2) 7.42m(0.2)
4 352 McGuire, Tim 23 South Australia 7.43m 0.1
7.30m(2.1) 7.26m(1.1) 6.65m(-1.3) 6.78m(1.3) FOUL(1.1) 7.43m(0.1)
5 187 Gould, Angus 21 Act 7.41m 0.9
7.28m(1.9) 7.32m(1.4) 7.37m(0.5) 7.41m(0.9) 7.41m(0.7) 6.11m(0.9)
6 489 Soliman, Thomas 22 Qeii Track Club 7.35m 0.5
FOUL(1.1) 7.35m(0.5) FOUL(0.1) FOUL(1.7) FOUL(1.5) FOUL(1.1)
7 534 van Gelder, Nichol 20 New South Wales 7.19m NWI
7.03m(0.1) 4.78m(0.6) 7.19m(-0.0) 7.10m(0.2) FOUL(5.0) FOUL(0.9)
8 619 Adcock, Liam 19 Deception Bay 6.89m 2.2
6.89m(2.2) 5.46m(1.5) 6.86m(0.2) 6.78m(-0.5) FOUL(1.1) 6.86m(1.1)
8 524 Toleman, Sam 21 Qeii Track Club 6.89m 0.7
6.89m(0.7) 6.77m(0.1) 6.62m(-0.1)
10 97 Clark, Martin 23 Maroochy 6.37m 1.6
6.37m(1.6) 6.19m(0.9) 6.21m(0.9)
11 265 Joshua, Peniel 19 Papua New Guinea 5.98m -0.4
5.98m(-0.4) 5.81m(0.2) 5.97m(0.4)
Men Shot Put Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 46 Birkinhead, Damien 22 Victoria 19.68m
FOUL 19.22m 19.31m 19.10m 19.68m 19.40m
2 133 Denny, Matthew 19 Qeii Track Club 16.63m
16.14m 16.63m FOUL FOUL FOUL 15.64m
3 367 Miller, Lachlan 19 Qeii Track Club 15.37m
14.28m 14.47m 14.36m 14.80m 15.37m 15.18m
4 85 Carstairs, Shane 27 Victoria 14.58m
14.26m 13.75m 14.04m 12.10m 14.58m FOUL
5 501 Stopel, Matt 25 Gold Coast Victory 14.15m
13.08m 13.28m 12.85m 14.15m 13.85m 13.90m
6 185 Gordon, Jimmy 18 Fairholme 14.01m
13.21m 13.27m FOUL 13.64m 14.01m 11.99m
7 Karo, Albert Papua New Guinea 12.75m
12.05m 11.30m 12.57m 12.49m 12.43m 12.75m
8 97 Clark, Martin 23 Maroochy 11.22m
10.80m 10.91m FOUL 10.29m 10.27m 11.22m
9 517 Taylor, Michael 20 New South Wales 10.70m
FOUL FOUL 10.70m
10 208 Harris, Richard 45 Queensland Masters 10.61m
10.61m FOUL 9.64m
Men Discus Throw Open
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
2 133 Denny, Matthew 19 Qeii Track Club 61.55m
60.46m FOUL 59.51m 61.55m 53.05m 57.00m
3 501 Stopel, Matt 25 Gold Coast Victory 56.71m
53.76m 56.71m 53.90m 55.27m 56.53m FOUL
5 367 Miller, Lachlan 19 Qeii Track Club 46.31m
43.64m 45.33m FOUL FOUL 46.31m 41.10m
7 344 McCarthy, Kyle 33 Maroochy 42.09m
38.17m 37.81m 39.05m 42.09m 38.99m 40.34m
9 276 Keen, Adrian 44 Ashgrove 32.17m
32.17m 31.91m FOUL
1 574 Wruck, Julian 24 Mayne 63.40m
62.04m 62.42m 63.18m 62.25m 63.40m 63.20m
4 185 Gordon, Jimmy 18 Fairholme 47.52m
46.48m 38.60m FOUL 47.52m 44.50m 43.04m
6 517 Taylor, Michael 20 New South Wales 42.14m
40.84m 40.33m 41.55m 41.63m 40.78m 42.14m
8 208 Harris, Richard 45 Queensland Masters 37.93m
37.93m FOUL FOUL FOUL 36.07m 34.97m
-- 475 Shamshuddin, Muham 20 Malaysia ND
FOUL FOUL FOUL
Men 100 metres Surf
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Wind: 0.2
1 604 Fildes, Jack Northcliffe 11.42
2 601 Currie, Matthew Currumbin 11.46
3 600 Belcher, Ted Mooloolaba 11.49
4 708 Dick, Sam Currumbin 11.60
5 710 Inness, Alex Met Caloundra 11.69
6 611 Mispelhorn, Sam Kurrawa 11.90
7 709 Buckley, Zayne Mooloolaba 12.03
8 707 McMahon, Brandon Kurrawa 12.56
Mixed 100 metres Masters
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
Section 1 Wind: 2.0
1 700 Venema, Travis M40 Queensland Masters 11.59
2 701 Scully, Graham M42 Queensland Masters 11.93
3 67 Brims, Julie W49 Qeii Track Club 13.02
4 215 Hearn, Maryann W48 Queensland Masters 13.26
5 702 Bell, David M39 Queensland Masters 13.32
6 703 Begley, Joe M62 Queensland Masters 13.52
Like·Comment·Share·E-mail·8330 views
History for Queensland Track Classic - Brisbane
Show 6 more
|